Založ si blog

Matovič nedal Rusom na výber. Kopnúť do prdele ho museli

Matovič sa pustil do otvoreného boja so svinstvami ambasády, ktorej meno sa dnes nevyslovuje. Uverejnil to vo svojom statuse. O pár hodín oznámil, že o vakcíny Sputnik V Slovensko prišlo. Ruská strana ruší so slovenskom zmluvy o dodávkach a požaduje vrátenie vakcíny nazad. Oficiálny dôvod je ten, že ŠUKL pod vedením riaditeľky Baťovej zámerne porušil zmluvu o dodávkach vakcín keď poskytol vakcínu na testovanie laboratóriu, ktoré nie je v EÚ na túto prácu zoficiálnené. Ruské denníky informujú, že slovenský ŠUKL rozohral špinavú geopolitickú hru, aby poškodil celosvetovo dobrú povesť vakcíny Sputnik V a v hre sú aj budúce manipulácie.

Hanba na tri zimy: Rusi posielajú slovenský Sputnik V do Maďarska

Musím sa priznať, že keď som si onoho času v tlači prečítal, že Matovič dostal od Rusov vakcíny Sputnik V hneď po prvom jednaní v Rusku, prekvapilo ma to. Ale viac ma prekvapilo, ako ste s ňou narábali. Z toho ma oblieval pot, drahí krajania. Bol som, ako externý člen mexického tímu spolu-súčinný pri nákupe ruských vakcín Sputnik V pre Mexiko a poviem vám, že im, to tak jednoducho nešlo. Mexičania museli od prvých rokovaní až po prvé dávky ruskej vakcíny čakať takmer pol roka. Ale to nebolo všetko. Aby ju vôbec dostali, tak do celej veci sa musel nakoniec zaangažovať aj samotný prezident AMLO a prvé dávky prišli až mesiac po jeho telefonickom rozhovore s Putinom. Písal som vtedy o tom aj blog, ale popravde, netuším, čo všetko mu za to musel sľúbiť. Rusi majú výrobu Sputniku časovo našponovanú a na dodávky sa jednoducho čaká po celom svete. Dostať ruské vakcínu prakticky okamžite, je takmer nemožné. Inými slovami: Rusi sa nad pandémiou sužovaným Slovenskom – extrémne sužovaným s tisíckami mŕtvych, doslova zmilovali, preto ste vakcínu dostali takmer hneď. Viem si teda živo predstaviť hnev prezidenta Putina keď sa musel prizerať, že najlepšia vakcína na Slovensku trčí v nejakom hlúpom sklade a namiesto pomoci ľuďom sa stala predmetom hybridnej vojny proti Rusku. Popravde, ja som čakal, že vás Rusi, drahí krajania „kopnú do zadku spredu“ a vakcínu vám vezmú, už oveľa skôr.

Priznajme si konečne pravdu: zomrelo veľa ľudí zbytočne. O to viac ma mrzí, že ste na Slovensku tak zámerne krátkozrakí, priehľadnú neoliberálnu hru cudzej ambasády ste nezastavili, namiesto okamžitej záchrany životov ľudí Sputnikom V ste si nechali nanútiť cudzie rozhodnutia a odvolali ste Krajčiho a Matoviča a takmer povalili celu vládu. A to všetko iba preto, že Rusi sa zmilovali a prednostne vám vakcínami pomohli. Inými slovami, slovenská verejnosť sa už dávno vďaka tlaku zapredaných politikov, tretieho sektoru, kadejakým sprisahaných analytikov a novinárov, stratila akúkoľvek schopnosť sa samostatne správne rozhodovať.

Všetky štáty vo vašom okolí vašu podriadenosť a spoločenskú rozorvanosť – zmanipulovanosť Západom zneužívajú proti vám drahí Slováci. Platíte strašné prachy za všetko čo súvisí s Coronakrízou a máte do vrecka násobne hlbšie, ako pred ňou. A Rusko sa vám v kritický okamih pandémie rozhodlo urýchlene pomôcť najlacnejšou vakcínou. Ale vy, „Veľká Slovač“, ste to považovali za akúsi samozrejmosť. Ale verte mi, že toto samozrejmé nie je nikde na svete. A nie je to samozrejmosťou ani v samotnom Rusku. Tam má všetko svoje tvrdé pravidlá. A vy ste ich pri akcií s vakcínou Sputnik V, porušili asi všetky. ŠUKL posielal vzorky Sputniku po svete hore dole, ako keby to boli lentilky a v sklade, kde bol Sputnik skladovaný sa namiesto ozbrojeného komanda producírovali novinári, ako po námestí SNP. Mne to príde, ako by ste sa pomiatli. Celý svet Sputnik chráni ako oko v hlave, lebo nechcú, aby bol niekým nepovolaným kontaminovaný a vy ho dáte do správy Kiskovej neoliberálnej nominantke Baťovej zo ŠUKL, ktorá okamžite spustila hybridnú diskreditačnú kampaň proti Matovičovi a aj proti Sputniku. Pochopte, Rusi nemajú na výber, preto vám vakcínu berú. Vymenili ste vlastné životy za poslušnosť Západu, ohrozili ste tak ich geopolitické zlato a oni sa musia chrániť. Rusom nikdy nikto nič nedaroval, nie sú k hodnotám takí laxní ako vy – nepovažujú dobré veci za samozrejmosť ako vy, Slováci.

Niektorý zo slovenských sračkometov dokonca napísal, že Rusi tak pristúpili k neočakávanému kroku. Toto keď som čítal, skoro som spadol zo stoličky – nič očakávenejšie ako to, že vám Rusi Sputnik za jeho hrubé zneužitie vezmú, sa totiž ani nemohlo stať. Bolo to až také očakávateľné, že pochybujem, že s tým Matovičoví najväčší odporcovia pri moci nekalkulovali ….

Hlavy Krajčiho a Matoviča za Sputnik V bola špinavosť, aká nemá v histórii západných a zaoceánskych manipulácii so Slovenskom obdobu. Ešte nikdy doteraz sa nestalo, že ambasádor cudzej mocnosti rokoval počas vládnej krízy v prezidentskom paláci s prezidentkou a ministrom obrany takým spôsobom, aby celé Slovensko okamžite pochopilo, kto u vás rozhoduje v skutočnosti. O to viac ma mrzí, že žiadny zo slovenských analytikov ktorí konkrétne Matoviča a Krajčiho, celé mesiace napádali za rôzne iné kauzy, to otvorene dodnes nenapísali. A ešte jedna drobnosť: Žiadny zo slovenských politikov neurobil americkej ambasáde za svoju kariéru viac „ústupkov“, ako politik Fico. Na konci jeho moci mali veľké nezhody, to je pravda, ale nikdy na otvorenú vojnu s americkou ambasádou za jej nemiestne vmiešavanie sa do politiky Slovenska nemal gule. Naopak, mlčí o tom ako ryba dodnes. Ale Matoviča, ktorý tú odvahu našiel hejtuje, akoby sám mal na hlave svätožiaru. ale viete, čo mi na tom príde najodpornejšie? To, že majorita slovenskej verejnosti sa na to, ako sa Matovič sám utápa v močiari amerických manipulácii, iba tíško – škodoradostne smeje a praje mu to. Akoby ani nebojoval tým aj za slovenskú zvrchovanosť – za vás, ale iba za seba. Z toho mám fakt zlý pocit.

Trošku odbočím, aj keď nie úplne. Dnes som postrehol, ako Fico na FB tvrdil, že strana Smer, nikdy vojnu proti Slovanom nepodporí. Napadla ma pritom otázka: Tak prečo ste potom s vašim ministrom Lajčákom pomáhali zakladať a financovali Globsec? Fico bol vždy na rokovaniach s Američanmi otvorenejší ako jeho predchodcovia. Napriek tomu ho v roku 2018, za pomoci vraždy dvoch mladých ľudí, ktorej priebeh „náhodne“ zachytili aj americké špionážne satelity namierené práve v čase vraždy na Veľkú Maču , jeho americkí „spojenci“ poslali nakoniec do psej matere. A takto dopadne aj Matovič alebo dokonca horšie. A to aj vďaka slovenskej verejnosti, ktorá sa necháva svojimi politikmi a médiami natoľko manipulovať, že Matoviča doslova znenávidela.

Osobito dávam do pozornosti aktuálne konanie pani prezidentky Čaputovej, ktorá sa vyslovila, že ide zisťovať, kto za vrátenie Sputniku V je zodpovedný. Ako keby ona v tom prsty nemala. Proste, to je taká hrubá manipulácia so slovenskou verejnosťou, za ktorú by sa nehanbil ani mladý (rozmaznaný fracek) Biden junior v Amerike. V skutočnosti to totiž znamená, že z toho chcú obviniť Matoviča a naveky sa ho tak zbaviť. Skončí možno za Sputnik za mrežami. Skutočne progresívna politika … a to si majorita z vás na Slovensku myslí, že budúca vláda, v ktorej bude Hlas, SaS-ka a Progresívne Slovensko bude lepšia, ako bola Matovičova. Tak vám ju teda prajem – majte si ju a užívajte, drahí Slováci. Len prosím potom neplačte, keď vám zase bude veliť namiesto vami zvolenej vlády cudzia ambasáda, ako ste plakali pri každej vláde, ktorú ste doteraz vždy nakoniec zato znenávideli – od Moravčíkovej, cez Dzurindovu, ďalej Radičovej, potom Ficovu až po terajšiu Matovičovu. Znenávideli ste doteraz každú svoju vládu hlavne preto, že kopala viac za Ameriku a Európu ako za Slovensko, ale nenašiel sa dodnes na Slovensku jediný verejne vystupujúci človek, ktorému by to prišlo čudné – to je fakt zaujímavé.

Slovensko nemá dnes takmer žiadne zásoby vakcín. Astrou Zenecou a inými vakcínami zo Západu sa na Slovensku očkuje už celý posledný mesiac a ich zásoby sa znovu zmenšujú. Navyše, EMA – európska lieková komisia uznala, že medzi vakcináciou Astra Zenecou, krvnými zrazeninami a následnými úmrtiami stoviek pacientov po celom svete existuje priamy súvis. Napriek tomu Sputnik V, ktorým sa dnes očkuje už v 59- tých krajinách bez jediného úmrtia si Slováci dopriať nemôžu, pretože ide o ruskú vakcínu. A prečo? Svetová politika sa dostala do bodu, že Rusku vyhlásili euroatlantickí spojenci tvrdú hybridnú vojnu a Matovič si práve v tom čase dovolil kúpiť životodarnú ruskú vakcínu ktorá valcuje svetové trhy, aby zachránil životy, keďže iné vakcíny v dostatočnom množstve Slovensku k dispozícii v tom čase neboli. Bol to štátnický krok, ale v skutočnosti, ten naivný politický šašo ani netušil, do akého osieho hniezda pichol a na rovinu: čudujem sa, že spoločensky stále žije. Zavraždiť ho totiž chce dnes „celý svet“. Medzi tým sa svetová geopolitická situácia s Ruskom enormne vyhrotila a Matovič sa znenazdajky octitol uprostred tvrdého bojiska, kde pôvodne vôbec stáť nechcel. Zlomilo mu to väz okamžite, ale opäť na rovinu Slováci, je to kolosálna špinavosť. Keby ste Matoviča kopli do zadku za čokoľvek iné, nenapíšem ani slovíčko, lebo rozhodne ste mali začo, ale za Sputnik?! A ešte tú vakcínu idete použiť na hejtovanie Ruska? Mimochodom, uvedomujete si, že sa to deje v v čase výročí oslobodenia Slovenska Ruskom? To je až neobvykle škaredé … To ste jednoducho škaredo prestrelili Slováci.

Mimochodom, všimli ste si, že ten Matovič, ktorého tak všetci svorne nenávidíte a odsudzujete za nezvládnutú pandémiu už krajinu neriadi a životy Slovákov, kvôli tomu, že neočkujete zo všetkých síl vyhasínajú aj naďalej? A tento trend bude pokračovať, lebo teraz, keď ste o Sputnik V nadobro prišli, vás začnú všetci ostatní výrobcovia odsúvať na koniec radu – Slovensko totiž vo svete dodnes nikoho nezaujímalo priatelia. A oddnes, po škandále so Sputnikom V vás budú vážiť ešte menej. Všetci vás majú už len za hlupákov – za hlúpu, nesvojprávnu kolóniu Západu, kde keď niekto z americkej ambasády silnejšie dupne tak vyvolá zemetrasenie, pri ktorom sa všetci pokakáte. Dnes to o vás vedia aj Rusi. Myslím, že vám pomohli naposledy.

Nemajte mi moju konštruktívnu kritiku za zlé drahí krajania, ale ja som sa zo sebadeštrukčnejšou republikou, akou sa stalo dnešné Slovensko už dávno nestretol. A je mi z toho dosť smutno, lebo váš zánik je iba otázkou času, pokiaľ radikálne nezmeníte kurz. Taká vysoká koncentrácia americko-euopskych pätolizačov, politických a kadejakých poplatných podliakov so spoločenským vplyvom na meter štvorcový je totiž asi len na dnešnom Slovensku. A možno ešte na dnešnej Ukrajine.

Aspoň viete, kam smerujete.

Európa rinčí zbraňami. Rusi sa tešia na pivo

21.04.2021

Vývoj českej tragikomédie s vyhostenými diplomatmi pokračuje: český minister diplomacie Hamáček vyhostí všetkých ruských diplomatov, čím de facto preruší akékoľvek diplomatické vzťahy s Ruskom a zatvorí ruskú ambasádu v Prahe. Rusi na to samozrejme zareagujú tak, že zrušia nie len české veľvyslanectvo v Moskve, ale zabavia aj budovu českej ambasády (recipročne) a [...]

Peklo naozaj existuje. To pochopíte zanedlho.

20.04.2021

Viete prečo, vy Slováci nestojíte dnes v uliciach a netlačíte na svoju vládu, aby okamžite zastavila podporu americkej agresie a pokračovania vojny na Ukrajine? Pretože vám to je jedno. Problém je, že to budúce peklo, čo tým dnes pomáhate stvoriť otvorí svoje brány aj vám. A vy, za jeho brány nekráčate rovnako naivne, ako ste kráčali po ceste k nemu, celé [...]

Rusi vyhodili do luftu český sklad. No a? Čomu sa tak všetci v Európe čudujete?

18.04.2021

Rusi robia po svete kadečo, ako každá veľmoc, ktorá si presadzuje vo svete svoje záujmy. Nejde teda len o to, čo mocnosti robia, ale hlavne prečo to robia. Napríklad americké voľby heckli Rusi hlavne preto, lebo manipulácie elektronického hlasovania amerických volieb tu boli už za čias Georga Billa Clintona. Ale nemusíte so mnou samozrejme súhlasiť a môžete si aj ďalej [...]

hranica, kontrola, polícia, vojaci,

Polícia zaznamenala minulý týždeň 3219 porušení protipandemických opatrení

21.04.2021 15:47

Policajti uložili 2245 pokút v celkovej výške 110 320 eur.

zeman kulhánek

Zeman vymenoval Kulhánka za nového ministra zahraničných vecí

21.04.2021 15:18

Jakub Kulhánek vo funkcii nahradil Tomáša Petříčka, ktorého odvolali v pondelok.

mečiar

Vyšetrovateľ zastavil stíhanie Mečiara v kauze udelenia amnestií

21.04.2021 14:59

Podozrenie pre zneužitie právomoci pramenilo z udelenia amnestií v kauze únosu prezidentovho syna Michala Kováča ml.

pčolinský

Exriaditeľa SIS Pčolinského obvinili v ďalšej trestnej veci

21.04.2021 14:50, aktualizované: 15:18

Pčolinského zadržali príslušníci NAKA 11. marca a stíhaný je väzobne.

Tony Belohorec

Mám 50 rokov, narodil som sa v Košiciach, ako dvadsať ročný odišiel s rodičmi žiť do US. Študoval som na AMU, neskôr tiež postgraduálne v Mexico City. Môj job: tridsať rokov psycho-analytickej práce v štátnom prostredí. Dnes som na výsluhovom dôchodku a ďalej sa venujem analytickej práci. Milujem svoju manželku a svoju motorku. Na Slovensku pôsobím výhradne ako bloger.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 129091x
Priemerná čítanosť článkov: 3397x

Autor blogu

Kategórie