Založ si blog

Pozvánka na popravisko

Už ste dostali povolávací rozkaz? Radšej sa lepšie pozrite do schránky, aby ste tie krvavé jatky náhodou nepremeškali, milí slovenskí nedočkavci.

Vaši politici, napr. Ivan Korčok a iní, skúsenosťami overení vojnoví štváči vo vojne v Srbsku sa predbiehajú v prianí šťastných sviatkov svojim slovenským voličom. Keď si pri tom uvedomím, že stretnutie amerického ministra Blinkena so zástupcami V4-ky, ktoré sa konalo len pred pár dňami v Bruseli a následnú hrozbu, že Ukrajina má za pomoci V4 onedlho padnúť popolom, horšie, ako tomu bolo v Srbsku pred takmer štvrťstoročím, tak je mi z tohtoročnej veľkonočnej pohody mdlo.

Otvorte si popredné slovenské denníky a čítajte, o čom píšu. A potom otvorte ruské popredné denníky a prečítajte si, o čom informujú tie. Nemusíte byť príliš zbehlý nato aby ste videli ten kolosálny rozdiel v informačných prioritách. Slovenské správy vyzerajú ako poviedky Boženy Nemcovej o detských vládnych a parlamentných prekáračkách na brehu polo-ružového jazera, a ruské, ako vážna literatúra od Leva Nikolajeviča Tolstoja, v ktorej písal o Krymskej vojne z roku 1853. Nemusíte byť analytik aby ste hneď, iba voľným okom pochopili, že niečo závažné nie je v poriadku.

Z odkazu vrchného veliteľa ruských vojsk Sergeja Šoigu súčasnej nemeckej ministrini obrany ktorá sa aktuálne vyjadrila, citujem: Z Ruskom treba jednať z pozície sily“ ide mráz po chrbte, načo generál zareagoval, opäť citujem: „Pani ministerka by sa mala spýtať svojich starých rodičov, ako dopadli tí, ktorí v minulosti jednali s Rusmi z pozície sily“, ale z dnešných slov ministra diplomacie Sergeja Lavrova ktoré predniesol pred novinármi ma oblieva horúci pot: „Ak Spojené štáty opäť pomôžu vyvolať na Donbase krvi preliatie, Ukrajina ľahne popolom“.

O tom, čo sa na Ukrajine aktuálne deje iba extraktne: Ukrajina sa stala značne nepohodlnou a nikto ju už nechce financovať. Ukrajinci – hlavne tí vo vedení krajiny sú hlúpe politické šľapky ktorým sa nechce robiť a namiesto silného ekonomického začlenenia sa Ukrajiny do svetového trhového hospodárstva, sa nechávajú vydržiavať štváčmi zo Západu za neustále provokácie Ruska. Zvykli si otŕčať ruku až príliš často, aj na americké pomery. Problém je pritom ten, že každá hlúpa prostitútka nakoniec skončí tak, ako obvykle hlúpe prostitútky končia – buď skončia v base, s kvapavkou, syfilisom, či AIDS-om alebo – v tom najhoršom prípade ju nájdu popravenú a jej telo pohodené na smetisku. A presne to niekto plánuje urobiť aj s Ukrajinou – má skončiť mŕtva na smetisku dejín, v prospech Západu. Problém je, že Rusi to nikdy nedovolia a svetoví vojnoví štváči to vedia. Preto sa najnovšie – po stretnutí Blinkena s ministrami diplomacie V 4-ky pokúšajú Rusov zastrašiť tým, že poľské vojnové lode naznačujú útoky na Nord Stream 2, čo vaše média označujú, ako prejav solidarity voči NATO.

Celkovo rád šírim názory Slovákov a slovenských médii a jeden, ktorý som čítal iba nedávno presvedčivo tvrdil, že proti dnešným obranným stratégiám a postupom Ruska, ktorými chránia – zachraňujú po svete stotisíce ľudí pred dobyvačnými vojnami (naposledy myslím Venezuelu pred pokusmi amerických jastrabov o štátny prevrat a prevzatie kontroly nad venezuelskou ropou) sa treba v EÚ zjednotiť a bojovať – ste predsa členmi NATO. Ja nenamietam, aj keď s tým názorom samozrejme nesúhlasím, nakoniec, záväzky z členstva si treba plniť už z princípu. Väčšou devízovou je však humanita a tie časy, kedy ropa bola predmetom každej dobyvačnej vojny by sa mali raz a navždy skončiť. Avšak najväčší problém je ten, že ak existuje na pôde európskeho parlamentu horúca téma v ktorej je dnešná EÚ najmenej jednotná, tak je to práve útočenie proti Rusku. Majorita obyvateľstva, hlavne postkomunistických krajín dnešnej EÚ je zásadne proti vojne z Ruskom. Na Slovensku je dokonca za neútočenie proti Rusku a neobmedzovanie jeho východného vplyvu až 75% obyvateľstva. Vyjadrujem tým jediný názor: Ak ste za to, aby ste s Rusmi bojovali, potom som naozaj osobne zvedavý na tých mladých slovenských mužov – Slovanov, ktorí sa budú hrnúť do vojny proti ruským bratom. Pamätám si totiž prípad, ktorý sa stal na Slovensku pred pár rokmi, kedy ktosi zverejnil na sieti hoax, že Slováci majú mobilizáciu a mladí ľudia majú nastúpiť do vojny proti ruským hrdlorezom. Nie som si presne istý presným počtom telefonátov, ale čosi mi stále hovorí, že za pár hodín zaznamenali na Ministerstve obrany SR až jedenásť tisíc telefonátov s odmietavým stanoviskom nastúpiť do vojny … Ale, možno sa iba ľudsky mýlim, situácia sa medzitým zmenila, dnešní, pre vojnu s Ruskom zapálení mladí Slováci si vymenili spodky a dnes sú už odhodlaní zomierať za vojnové šachy politických prostitútov v ukrajinskej vláde a za ich manipulácie s nacionalistickými náladami vlastného národa.

Rusi už demonštratívne presunuli na ukrajinské hranice 53 svojich popredných pozemných plukov a tesne za hranicou Donbasu čaká na povel 60.000 vojakov v plnej zbroji – 60.000 tých najhorších ruských hrdlorezov vycvičených vo vojnách v Čečensku a p., pripravených na tú najkrvavejšiu robotu. Mimochodom, je to viac profesionálnych vojakov, ako má celé Slovensko a Čechy dohromady. Ale to je zatiaľ len taká „ruská hračka“. V skutočnosti sú Rusi odhodlaní potlačiť pripravovanú agresiu na Ukrajine a odčleniť od nej štáty Donbasu bleskovou vojnou s nasadením najmodernejšej a najničivejšej techniky. A to priatelia, nebude žiadna sranda a garantujem vám, že ten rachot budete počuť až v Bratislave a vojnový štváč Korčok, bude sedieť zo strachu na ministerstve pod stolom. A keď si k tomu prirátam, že dnešné európske pozemné vojská NATO sú v takom technikom a morálnom stave, že cesta z Prahy do Bratislavy im trvala „len“ štyri dni, tak to ich pripravované, krvavé ukrajinské divadlo bude ozajstná fraška.

Písal som to už pred pár dňami, iba to na Slovensku v médiách stále akosi závažnejšie nerezonuje – Rusi nebudú čakať až Ukrajinci, na pokyn západných vojnových štváčov spustia plienenie Donbasu – hlavne o tom bolo aj posledné stretnutie Macrona, Putina a Merkelovej, ktorí to majú iba tlmočiť ďalej, smerom k svojim spojencom. Putin to myslí s protivojnovou raziou na Ukrajine veľmi vážne a má podporu aj ďalších euroázijských vojnových, kľúčových hráčov. Mimochodom, Rusi budú prípadne vzniknutý ukrajinský front s prozápadnými mopslíkmi tlačiť smerom zo Západu na Východ – smerom z Ukrajiny do Ruska, kde ich na ruských hraniciach bude „vítať“ celé Rusko. Uvedomujete si Slováci, čo to vlastne znamená? Asi moc ani nie, však?

Dá sa ten pripravovaný „Nový Majdan“ popísať aj celkom inak: „Celá Amerika, dokonca celý svet od zvolenia prezidenta Bidena s napätím čaká, kde zapáli novú vojnu. Tradičné vojnové podpaľačstvo amerických demokratov pri moci sa stalo za tie roky rozdúchavania krvavých vojen s nepohodlnými hráčmi svetovej politiky akýmisi koloseálnymi hrami pre americkú verejnosť. A dnešná Európska únia pod tlakom súčasného vedenia US sa má na tomto nechutnom krvavom divadelnom predstavení na Ukrajine s názvom „Vojnový účel svätí geopolitické a obchodné prostriedky“ zase, iba slepo podieľať, ako tomu bolo v prípade Srbska pred takmer štvrťstoročím. Pochopiteľne, lacná ruská ropa a zemný plyn sú dnes v EÚ hlavnou prekážkou dodávok násobne drahšieho amerického bridlicového plynu zo zámoria. Mám pre vás však zlú správu, kedže Sergej Lavrov to včera povedal zase úplne otvorene: „Rusko sa nikdy pod nátlakom svojich dodávok energií do Európy nevzdá“. Je to zároveň najvážnejší dôvod prečo si myslím, že americká vojna v ukrajinskej Európe je naozaj reálna a na spadnutie.

Európa rinčí zbraňami. Rusi sa tešia na pivo

21.04.2021

Vývoj českej tragikomédie s vyhostenými diplomatmi pokračuje: český minister diplomacie Hamáček vyhostí všetkých ruských diplomatov, čím de facto preruší akékoľvek diplomatické vzťahy s Ruskom a zatvorí ruskú ambasádu v Prahe. Rusi na to samozrejme zareagujú tak, že zrušia nie len české veľvyslanectvo v Moskve, ale zabavia aj budovu českej ambasády (recipročne) a [...]

Peklo naozaj existuje. To pochopíte zanedlho.

20.04.2021

Viete prečo, vy Slováci nestojíte dnes v uliciach a netlačíte na svoju vládu, aby okamžite zastavila podporu americkej agresie a pokračovania vojny na Ukrajine? Pretože vám to je jedno. Problém je, že to budúce peklo, čo tým dnes pomáhate stvoriť otvorí svoje brány aj vám. A vy, za jeho brány nekráčate rovnako naivne, ako ste kráčali po ceste k nemu, celé [...]

Rusi vyhodili do luftu český sklad. No a? Čomu sa tak všetci v Európe čudujete?

18.04.2021

Rusi robia po svete kadečo, ako každá veľmoc, ktorá si presadzuje vo svete svoje záujmy. Nejde teda len o to, čo mocnosti robia, ale hlavne prečo to robia. Napríklad americké voľby heckli Rusi hlavne preto, lebo manipulácie elektronického hlasovania amerických volieb tu boli už za čias Georga Billa Clintona. Ale nemusíte so mnou samozrejme súhlasiť a môžete si aj ďalej [...]

hranica, kontrola, polícia, vojaci,

Polícia zaznamenala minulý týždeň 3219 porušení protipandemických opatrení

21.04.2021 15:47

Policajti uložili 2245 pokút v celkovej výške 110 320 eur.

zeman kulhánek

Zeman vymenoval Kulhánka za nového ministra zahraničných vecí

21.04.2021 15:18

Jakub Kulhánek vo funkcii nahradil Tomáša Petříčka, ktorého odvolali v pondelok.

mečiar

Vyšetrovateľ zastavil stíhanie Mečiara v kauze udelenia amnestií

21.04.2021 14:59

Podozrenie pre zneužitie právomoci pramenilo z udelenia amnestií v kauze únosu prezidentovho syna Michala Kováča ml.

pčolinský

Exriaditeľa SIS Pčolinského obvinili v ďalšej trestnej veci

21.04.2021 14:50, aktualizované: 15:18

Pčolinského zadržali príslušníci NAKA 11. marca a stíhaný je väzobne.

Tony Belohorec

Mám 50 rokov, narodil som sa v Košiciach, ako dvadsať ročný odišiel s rodičmi žiť do US. Študoval som na AMU, neskôr tiež postgraduálne v Mexico City. Môj job: tridsať rokov psycho-analytickej práce v štátnom prostredí. Dnes som na výsluhovom dôchodku a ďalej sa venujem analytickej práci. Milujem svoju manželku a svoju motorku. Na Slovensku pôsobím výhradne ako bloger.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 129057x
Priemerná čítanosť článkov: 3396x

Autor blogu

Kategórie