Založ si blog

Reálny svet zomiera. Cenzúra je zadarmo

To, čo sa vo svete deje nie je evolúcia. A nie je to ani revolúcia. Niekto nám iba ukradol náš reálny svet a zamenil ho za virtuálny.

Dnes som s nemým úžasom zistil, že existuje niečo, čo sme nazvali kyberkultúra. Je to akási virtuálna internetová kultúra, ktorá vzniká z používania počítačových sietí na komunikáciu , zábavu a elektronický trh. Je to kultúra pochádzajúca z používania nových informačných a komunikačných technológií . Kultúra založená na výhodách a nevýhodách absolútnej slobody a anonymity kybernetických občanov (kybernetický občan je občan v kyberpriestore alebo občan internetu. Je to ten, kto je používateľom internetu – najmä ten, ktorý sa aktívne zúčastňuje. V angličtine: cybercitizen s právami a povinnosti. Nenasadzujte si okuliare, vidíte a čítate dobre, internet má svojich občanov, ako nová, globálna virtuálna republika. To dnes tvrdí najväčší informačný podvod v dejinách ľudstva – Wikipédia. Občan totiž má v prvom rade svoje povinnosti – a svet, v ktorom existuje absolútna sloboda a zároveň striktné pravidlá neexistuje nikde vo vesmíre. A na internete už vôbec nie. Tam má všetko iba svoje striktné pravidlá, ktoré sa mimochodom obchádzajú oveľa ťažšie, ako tie v reálnom svete. Zvyšok tvorí cenzúra. Kto neverí, nech si len skúsi slobodne prejsť celý internet. Nikdy sa vám to nepodarí. 90% internetu je pred vašimi zrakmi ukrytého a aby vás to ani nelákalo, tak ho niekto šikovne označil za temný internet, tzv. Deep Internet. Znie to odstrašujúco, však?

Iný príklad: Wikipédia o väzňovi Alexejevovi Navaľnjom píše, že je to ruský politický väzeň. Hneď v prvom riadku. O Julianovi Assangovi to nepíše vôbec. Ten politickým väzňom podľa Wikipédie nie je. Mimochodom, Navaľnyj v svojej poslednej reči na súde povedal, že Rusko je nešťastný svet a on nerobí nič iné, iba bojuje za to, aby sa Rusko stalo šťastnejším svetom pre Rusov. Keď som to čítal, spomenul som si na ten náš, „šťastný“ svet. To je totiž ten svet, ktorý pre Rusov chce Navaľnyj.

Svet, v ktorom existovala silná stredná ekonomická vrstva občanov s povinnosťami voči svojmu štátnemu zriadeniu. Svet, v ktorom sme si nekupovali slobodu na internete. Svet, v ktorom sme nepotrebovali Covid pasy ani po Španielskej chrípke, ale teraz, po Covid-e ich potrebujeme. Svet, v ktorom drobné podnikanie malo úspech a šikovný živnostník si dokázal slušne zarobiť. Svet, v ktorom neboli úspechy amerických prezidentov závislé na tom, či im to sociálne siete dovolia a nezrušia im účty. Svet, v ktorom Assangovia boli hrdinovia a takí, ako je Navaľnyj boli zločinci, ktorí pomáhali rozkladať svoje štáty v záujme iných. Svet, ktorému nevládli korporácie typu Google, Twitter, Facebook, ale ruskí, americkí, činski, indicki, austrálski, francúzki, španielski, či anglickí monarchovia a prezidenti.

Napísal by som ešte toto: Vezmite si svoj starý svet naspäť Slováci, aspoň v svojom podvedomí – ale bojím sa cenzúry. A možno by som sa nemal, tej je v dnešnom svete internetu naozaj požehnane. Ale okrem toho, nič iné.

Matovič: Ruská vakcína je najlepšia! Remišová: Ruskú vakcínu Slovákom nedovolím! Sulík: Západné vakcíny menia DNA!

22.02.2021

Igora Matoviča aktuálne, takmer propagandisticky citujú všetky dôležité ruské médiá. Iste, nahral im na smeč keď vyhlásil, že v EÚ sa odohráva geopolitický boj, v ktorom ruská vakcína Sputnik V ťahá za kratší koniec. Pravda je taká, že ruská vakcína mala byť na Slovensku už dávno a bez politického marketingu. Dôvody sú prosté: Angličania si vakcínou Astra [...]

Везде хорошее, в мире лучшее!

12.02.2021

Všade dobre, doma najlepšie! Každý Slovák žijúci v zahraničí by mal povinne, aspoň raz začas napísať cestopis a podeliť sa s vami o skúsenosti, preto mi dovoľte, aby som tak urobil v tomto blogu. Môj problém je, že nie som moc typ, ktorý rád pózuje svojmu mobilu a kdesi na pláži vyceruje zuby do kamery a písať o jedle, sa mi zdá strata času. Nechcem zaostávať za [...]

Slovensko má viac mŕtvych ako Bangladéš, India, Pakistan, či Egypt

07.02.2021

uvediem Covid štatistiky mŕtvych na 1mil. obyvateľov v niektorých krajinách, kde Covid liečia aj Ivermectinom: India – 122 mŕtvych na 1mil. obyvateľov. Pakistan – 59 mŕtvych na 1mil. obyvateľov. Bangladéš – 49 mŕtvych na 1mil. obyvateľov. Egypt – 95 mŕtvych na 1mil. obyvateľov. Neviem, čo k tomu dodať. Vlastne viem. Je to banda. Zločinecká banda vo [...]

pocasie-26-2-2021

Po dvadsiatkach sa počas víkendu zozimí

26.02.2021 00:00

Teploty na Slovensku stúpli aj nad dvadsať stupňov Celzia, ale nerátajte, že víkend bude takto teplý. Kam spadnú teploty?

Igor Matovič, Boris Kollár, Richard Sulík

Vypne vláda Slovensko? Možno už budúci týždeň príde drsný lockdown

26.02.2021 00:00

Uzavretie krajiny, aj časti priemyselných podnikov. Vojaci a policajti v uliciach. Zatvorené školy. Aj tak môže čoskoro vyzerať Slovensko.

Alexandr Lukašenko

EÚ o rok predĺžila sankcie voči Lukašenkovi a predstaviteľom jeho režimu

25.02.2021 22:51

EÚ uvažuje o rozšírení sankcií na ďalších bieloruských predstaviteľov.

Virus Outbreak Mexico

EMA: Nemôžeme Rusko prinútiť, aby nám poslalo dáta k Sputniku

25.02.2021 22:30

Hmm... Takto znela odpoveď Hansa-Georga Eichlera, vedúceho lekárskeho poradcu EMA, či by sa dal zaočkovať vakcínou, ktorú jeho organizácia neschválila.

tonybelohorec

Mám 50 rokov, narodil som sa v Košiciach, ako dvadsať ročný odišiel s rodičmi žiť do US. Študoval som na AMU, neskôr tiež postgraduálne v Mexico City. Môj job: tridsať rokov psycho-analytickej práce v štátnom prostredí. Dnes som na výsluhovom dôchodku a ďalej sa venujem analytickej práci. Milujem svoju manželku a svoju motorku. Na Slovensku pôsobím výhradne ako bloger.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 63391x
Priemerná čítanosť článkov: 3170x

Autor blogu

Kategórie