Založ si blog

Stop od Bidena aj pre Slovákov. Analytici nerozumia politike Matovičovej vlády

Joe Biden včera zrušil predchádzajúce rozhodnutie D. Trumpa o protipandemických opatreniach a na zozname krajín, ktorých obyvatelia majú letové obmedzenia a sprísnený režim vstupu do USA, súvisiaci pandémiou sa objavili mená 30 krajín. Sú medzi nimi hlavne štáty Európy a aj Slovenská a Česká republika. Ruská federácia sa medzi nimi však nenachádza. A nanachádzajú sa na zozname ani krajiny, ktoré vykazujú počas pandémie rekordnú úmrtnosť, ako napr. niektoré krajiny Blízkeho východu, či Mexiko. Ide teda o jasný odkaz, že krajiny Európy si musia svoje postavenie voči novému vedeniu USA vybojovať. Joe Biden si svoje rozhodnutie zdôvodnil ochranou amerického obyvateľstva.

Politika Slovenskej republiky pri riadení pandémie sa ukazuje ako chybná. Počty mŕtvych stúpajú nepomerným radom a Slovensko sa dostalo úmrtnosťou medzi krajiny, ktoré pandémiu nezvládli bez výraznejších strát na ľudských životoch. USA nie sú prvou krajinou, ktorá SR zakázala vstup.

Za najväčších kritikov Matovičových protipandemických prešlapov z radov analytikov považujem Jána Baránka a Juraja Mesíka. Obaja poukazujú aj na to, že vo svete existuje účinný liek – Ivermectin na boj s ochorením Covid-19, ktorý výrazne pomáha pri liečbe a znižuje úmrtnosť. Na Slovensku je však dostupný iba pre zvieratá.

Žilinská nemocnica, v boji proti ochoreniu Covid-19 sa pokúsila liek na Slovensko importovať, no jej použitie bolo úradmi SR znemožnené. Juraj Mesík v tejto súvislosti napísal, citujem: „Matovičov masaker nerušene pokračuje: Kým v nemocniciach žilinského kraja trpia a v úzkosti dusiacich sa ľudí zomierajú pacienti, Colný úrad Žilina vraj stále s tou najobyčajnejšou ľahostajnosťou made in OĽANO už x-tý deň zadržiava zásielku humánneho Ivermectinu pre jednu z nemocníc v Žilinskom kraji! Žilinčania, to s tým naozaj nikto neviete pohnúť? Alebo kašľať na chorých a bezbranných a treba sa hlboko skloniť pred svojvôľou skorumpovanej vlády?

Na zmenu zákona, ktorou by liek Ivermectin bol použiteľný aj na humánne účely výrazne vyzýva vládu aj Ján Baránek. Vláda podľa neho zámerne nechráni životy Slovákov. Na svojom profile v súvislosti nečinnosťou slovenskej vlády Ján Baránek napísal: „Keď ste potrebovali schváliť 7 noviel zákonov, neváhali ste narýchlo zvolať rokovanie NR SR a poslanci mali na štúdium noviel pol hodiny. Tárate tu o tom, kto koľko ľudských životov má na svedomí. Ale nezachraňujete ich! Namiesto toho testujete! Je toto normálne? Je toto morálne? Je to etické? Uvedomte si – vy ste tu pre občanov a máte konať v ich najlepšom záujme a máte ich chrániť! Namiesto toho robíte čo…??? Vadíte sa, testujete ako zmyslov zbavení, porušujete bezprecedentne Ústavu SR, zneužívate núdzový stav…

Od prepuknutia tzv. pandémie uplynulo viac, ako 14 mesiacov. Najpromptnejšie krajiny zareagovali takmer okamžite. Napríklad Ruská federácia má dnes k dispozícii hneď dva druhy vakcín. Jednu z nich-Sputnik V úspešne distribuuje po svete už od konca minulého roka. A distribuuje ju za veľmi dostupné ceny. Ku krajinám, ktoré pochopili, že rýchla vakcinácia je záchrana a silná zbraň na vyjednávanie so zahraničnými diplomaciami sa pridávajú aj krajiny tretieho sveta. Okamžitú potrebu vakcíny už pochopilo aj Mexiko, kde s ochorením Covid-19 zomrelo až 11% infikovaných. Prezident Obrador stavil na spoluprácu s Rusmi, ktorí prisľúbili, že vakcínu do Mexika dodajú za krátky čas.

Slovenskí analytici ako sa zdá, prestávajú postupom Matovičovej vlády rozumieť. Slovensko, lacnú vakcínu z Ruska odmieta, pričom inú-spoľahlivejšiu vakcínu na hromadné očkovanie obyvateľstva zatiaľ v takom počte nemáme. Vláda, prostredníctvom úradov odmieta aj liek Ivermectin, ktorý úspešne aplikovali počas najväčšieho nárastu ochorenia aj samotní Rusi.

Reálny svet zomiera. Cenzúra je zadarmo

23.02.2021

To, čo sa vo svete deje nie je evolúcia. A nie je to ani revolúcia. Niekto nám iba ukradol náš reálny svet a zamenil ho za virtuálny. Dnes som s nemým úžasom zistil, že existuje niečo, čo sme nazvali kyberkultúra. Je to akási virtuálna internetová kultúra, ktorá vzniká z používania počítačových sietí na komunikáciu , zábavu a elektronický trh. Je to kultúra [...]

Matovič: Ruská vakcína je najlepšia! Remišová: Ruskú vakcínu Slovákom nedovolím! Sulík: Západné vakcíny menia DNA!

22.02.2021

Igora Matoviča aktuálne, takmer propagandisticky citujú všetky dôležité ruské médiá. Iste, nahral im na smeč keď vyhlásil, že v EÚ sa odohráva geopolitický boj, v ktorom ruská vakcína Sputnik V ťahá za kratší koniec. Pravda je taká, že ruská vakcína mala byť na Slovensku už dávno a bez politického marketingu. Dôvody sú prosté: Angličania si vakcínou Astra [...]

Везде хорошее, в мире лучшее!

12.02.2021

Všade dobre, doma najlepšie! Každý Slovák žijúci v zahraničí by mal povinne, aspoň raz začas napísať cestopis a podeliť sa s vami o skúsenosti, preto mi dovoľte, aby som tak urobil v tomto blogu. Môj problém je, že nie som moc typ, ktorý rád pózuje svojmu mobilu a kdesi na pláži vyceruje zuby do kamery a písať o jedle, sa mi zdá strata času. Nechcem zaostávať za [...]

pocasie-26-2-2021

Po dvadsiatkach sa počas víkendu zozimí

26.02.2021 00:00

Teploty na Slovensku stúpli aj nad dvadsať stupňov Celzia, ale nerátajte, že víkend bude takto teplý. Kam spadnú teploty?

Igor Matovič, Boris Kollár, Richard Sulík

Vypne vláda Slovensko? Možno už budúci týždeň príde drsný lockdown

26.02.2021 00:00

Uzavretie krajiny, aj časti priemyselných podnikov. Vojaci a policajti v uliciach. Zatvorené školy. Aj tak môže čoskoro vyzerať Slovensko.

Alexandr Lukašenko

EÚ o rok predĺžila sankcie voči Lukašenkovi a predstaviteľom jeho režimu

25.02.2021 22:51

EÚ uvažuje o rozšírení sankcií na ďalších bieloruských predstaviteľov.

Virus Outbreak Mexico

EMA: Nemôžeme Rusko prinútiť, aby nám poslalo dáta k Sputniku

25.02.2021 22:30

Hmm... Takto znela odpoveď Hansa-Georga Eichlera, vedúceho lekárskeho poradcu EMA, či by sa dal zaočkovať vakcínou, ktorú jeho organizácia neschválila.

tonybelohorec

Mám 50 rokov, narodil som sa v Košiciach, ako dvadsať ročný odišiel s rodičmi žiť do US. Študoval som na AMU, neskôr tiež postgraduálne v Mexico City. Môj job: tridsať rokov psycho-analytickej práce v štátnom prostredí. Dnes som na výsluhovom dôchodku a ďalej sa venujem analytickej práci. Milujem svoju manželku a svoju motorku. Na Slovensku pôsobím výhradne ako bloger.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 63385x
Priemerná čítanosť článkov: 3169x

Autor blogu

Kategórie