Založ si blog

Zatiaľ čo Európa rieši kauzu Navalnyj, Mexiko sa spojilo s Ruskom

Interaktivitu vyššiu, ako dva milión interakcií a pol milióna lajkov. Toľko za prvých pár hodín dostal sieťový status mexického prezidenta AMLA, v ktorom štátnik píše, citujem: „S poľutovaním vám oznamujem, že som infikovaný COVIDOM-19. Príznaky sú mierne, ale už som liečený. Ako vždy som optimista. (…) O novinkách vo veciach verejných sa dozviete z Národného paláca. Napríklad zajtra budem telefonovať s prezidentom Vladimirom Putinom, pretože existuje reálna možnosť, že nám pošlú vakcínu Sputnik V. Samozrejme bez ohľadu na naše priateľské vzťahy.

Nič nové priatelia. O aktívnej spolupráci AMLA (skratka pre Andrés Manuel Lopéz Obrador) a Putina v oblasti Covid politiky sa píše v Mexiku už dávno. A novinkou v Lat. Amerike nie je ani to, že Rusi distribuujú vakcínu proti Covidu už dlhší čas. Venezuela a Brazília Rusom dokonca pomáhali s klinickými testami. Cena vakcíny je približne 9.- eur za dva kusy. Ruské očkovanie sa tak stalo najlacnejším a najdostupnejším na svete.

Keď novinári slepnú a hlúchnu

K tejto téme len krátko, lebo nie je moc o čom: Namiesto syntetickej kauzy Navalnyeho by európsky novinári mali viac riešiť fakt, že Rusi rozdávajú po svete príšerne lacné vakcíny, ako cukríky. Namiesto toho Európa stále ľudí iba zatvára v karanténach a testuje. Aj vy, Slováci sa stále iba testujete, lebo nemáte doma reálne vakcíny pre širokú verejnosť. Stojí vás to obrovské peniaze navyše.

Nová doba. Novinári sa stavajú za vládnu moc a likvidujú opozíciu

Propaganda namiesto zdravia – to je to, čo dostávate od politikov pri moci a novinárov, Slováci, namiesto reálnej pomoci. Ale celá liberálna spoločnosť sa tvári ako je v poriadku, keď novinárka Markízy nevidí prepojenia na zločincov v súdnictve – lebo to povedal Fico. Nuž, potom sa nečudujte ani tomu, že namiesto všeobecného európskeho nedostatku vakcín horšieho ako v Lat. Amerike, sa slovenskí novinári venujú akejsi kauze ruského zločinca Navalnyeho.

Reálny svet zomiera. Cenzúra je zadarmo

23.02.2021

To, čo sa vo svete deje nie je evolúcia. A nie je to ani revolúcia. Niekto nám iba ukradol náš reálny svet a zamenil ho za virtuálny. Dnes som s nemým úžasom zistil, že existuje niečo, čo sme nazvali kyberkultúra. Je to akási virtuálna internetová kultúra, ktorá vzniká z používania počítačových sietí na komunikáciu , zábavu a elektronický trh. Je to kultúra [...]

Matovič: Ruská vakcína je najlepšia! Remišová: Ruskú vakcínu Slovákom nedovolím! Sulík: Západné vakcíny menia DNA!

22.02.2021

Igora Matoviča aktuálne, takmer propagandisticky citujú všetky dôležité ruské médiá. Iste, nahral im na smeč keď vyhlásil, že v EÚ sa odohráva geopolitický boj, v ktorom ruská vakcína Sputnik V ťahá za kratší koniec. Pravda je taká, že ruská vakcína mala byť na Slovensku už dávno a bez politického marketingu. Dôvody sú prosté: Angličania si vakcínou Astra [...]

Везде хорошее, в мире лучшее!

12.02.2021

Všade dobre, doma najlepšie! Každý Slovák žijúci v zahraničí by mal povinne, aspoň raz začas napísať cestopis a podeliť sa s vami o skúsenosti, preto mi dovoľte, aby som tak urobil v tomto blogu. Môj problém je, že nie som moc typ, ktorý rád pózuje svojmu mobilu a kdesi na pláži vyceruje zuby do kamery a písať o jedle, sa mi zdá strata času. Nechcem zaostávať za [...]

pocasie-26-2-2021

Po dvadsiatkach sa počas víkendu zozimí

26.02.2021 00:00

Teploty na Slovensku stúpli aj nad dvadsať stupňov Celzia, ale nerátajte, že víkend bude takto teplý. Kam spadnú teploty?

Igor Matovič, Boris Kollár, Richard Sulík

Vypne vláda Slovensko? Možno už budúci týždeň príde drsný lockdown

26.02.2021 00:00

Uzavretie krajiny, aj časti priemyselných podnikov. Vojaci a policajti v uliciach. Zatvorené školy. Aj tak môže čoskoro vyzerať Slovensko.

Alexandr Lukašenko

EÚ o rok predĺžila sankcie voči Lukašenkovi a predstaviteľom jeho režimu

25.02.2021 22:51

EÚ uvažuje o rozšírení sankcií na ďalších bieloruských predstaviteľov.

Virus Outbreak Mexico

EMA: Nemôžeme Rusko prinútiť, aby nám poslalo dáta k Sputniku

25.02.2021 22:30

Hmm... Takto znela odpoveď Hansa-Georga Eichlera, vedúceho lekárskeho poradcu EMA, či by sa dal zaočkovať vakcínou, ktorú jeho organizácia neschválila.

tonybelohorec

Mám 50 rokov, narodil som sa v Košiciach, ako dvadsať ročný odišiel s rodičmi žiť do US. Študoval som na AMU, neskôr tiež postgraduálne v Mexico City. Môj job: tridsať rokov psycho-analytickej práce v štátnom prostredí. Dnes som na výsluhovom dôchodku a ďalej sa venujem analytickej práci. Milujem svoju manželku a svoju motorku. Na Slovensku pôsobím výhradne ako bloger.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 63394x
Priemerná čítanosť článkov: 3170x

Autor blogu

Kategórie