Založ si blog

Matovič klesol na úroveň Kotlebu

Posledný prieskum volebných preferencií je zarážajúci. Matovič klesol na úroveň Kotlebu. OĽaNO by volilo 10,1% a ĽSNS 9,7% voličov.

Nechcem to siahodlho komentovať, ale dnešný počet voličov, ktorí boli najhoršími politickými stranami v dejinách našej ponovembrovej politiky zavedení, je ako sa zdá, takmer rovnaký. Extrémistov je na oboch stranách politického spektra zhodný počet. Vidím v tom istú symboliku.

Tieto dve strany, ĽSNS a OĽaNO nemali na Slovensku nikdy pôsobiť. Spôsobili obrovské škody. Matovič viac, Kotleba menej lebo nebol pri moci, ale o to viac sa mu podarilo zmagoriť tých najjednoduchších a preto najzraniteľnejších voličov. Obaja sa však nenávratne a veľmi výrazne pričinili pri rozoštvávaní sa Slovákov. Spolu to bude mať nedozerné následky. Morálne aj finančné. Potrvá roky, až sa z toho republika dostane – ak sa vôbec niekedy dostane, lebo svetový vývoj napreduje rýchlo a štátne zriadenia súčasného typu, moc futuristicky nepôsobia. Je možné, že sa ich v budúcnosti niekto pokúsi zameniť za iný druh spoločenského zriadenia. Na politicko-spoločenské hókuspókusy je vcelku príznačná doba. Množstvo dnešných ľudí žije a myslí mimo realitu života. Hlavne z pohľadu jeho dlhodobého zotrvania.

A dovolím si k nim pridať aj ďalšiu stranu – Sme rodina. Títo traja radikálni politickí gangstri – Matovič, Kotleba a Kollár, nemajú v slovenskej politike žiadne miesto a opodstatnenie. Našťastie, Kollár s jeho mafiánskymi praktikami sa prepadol na hranicu zvolenia už dnes a iba dúfam, že Slováci nepošlú v budúcich voľbách do parlamentu ani jednu z týchto strán. Ale, ilúzie si nerobím. Hlavne u Matoviča a Kotlebu nie. Svojich 5% radikálov si na oboch stranách voličského spektra nájdu.

Reálny svet zomiera. Cenzúra je zadarmo

23.02.2021

To, čo sa vo svete deje nie je evolúcia. A nie je to ani revolúcia. Niekto nám iba ukradol náš reálny svet a zamenil ho za virtuálny. Dnes som s nemým úžasom zistil, že existuje niečo, čo sme nazvali kyberkultúra. Je to akási virtuálna internetová kultúra, ktorá vzniká z používania počítačových sietí na komunikáciu , zábavu a elektronický trh. Je to kultúra [...]

Matovič: Ruská vakcína je najlepšia! Remišová: Ruskú vakcínu Slovákom nedovolím! Sulík: Západné vakcíny menia DNA!

22.02.2021

Igora Matoviča aktuálne, takmer propagandisticky citujú všetky dôležité ruské médiá. Iste, nahral im na smeč keď vyhlásil, že v EÚ sa odohráva geopolitický boj, v ktorom ruská vakcína Sputnik V ťahá za kratší koniec. Pravda je taká, že ruská vakcína mala byť na Slovensku už dávno a bez politického marketingu. Dôvody sú prosté: Angličania si vakcínou Astra [...]

Везде хорошее, в мире лучшее!

12.02.2021

Všade dobre, doma najlepšie! Každý Slovák žijúci v zahraničí by mal povinne, aspoň raz začas napísať cestopis a podeliť sa s vami o skúsenosti, preto mi dovoľte, aby som tak urobil v tomto blogu. Môj problém je, že nie som moc typ, ktorý rád pózuje svojmu mobilu a kdesi na pláži vyceruje zuby do kamery a písať o jedle, sa mi zdá strata času. Nechcem zaostávať za [...]

pocasie-26-2-2021

Po dvadsiatkach sa počas víkendu zozimí

26.02.2021 00:00

Teploty na Slovensku stúpli aj nad dvadsať stupňov Celzia, ale nerátajte, že víkend bude takto teplý. Kam spadnú teploty?

Igor Matovič, Boris Kollár, Richard Sulík

Vypne vláda Slovensko? Možno už budúci týždeň príde drsný lockdown

26.02.2021 00:00

Uzavretie krajiny, aj časti priemyselných podnikov. Vojaci a policajti v uliciach. Zatvorené školy. Aj tak môže čoskoro vyzerať Slovensko.

Alexandr Lukašenko

EÚ o rok predĺžila sankcie voči Lukašenkovi a predstaviteľom jeho režimu

25.02.2021 22:51

EÚ uvažuje o rozšírení sankcií na ďalších bieloruských predstaviteľov.

Virus Outbreak Mexico

EMA: Nemôžeme Rusko prinútiť, aby nám poslalo dáta k Sputniku

25.02.2021 22:30

Hmm... Takto znela odpoveď Hansa-Georga Eichlera, vedúceho lekárskeho poradcu EMA, či by sa dal zaočkovať vakcínou, ktorú jeho organizácia neschválila.

tonybelohorec

Mám 50 rokov, narodil som sa v Košiciach, ako dvadsať ročný odišiel s rodičmi žiť do US. Študoval som na AMU, neskôr tiež postgraduálne v Mexico City. Môj job: tridsať rokov psycho-analytickej práce v štátnom prostredí. Dnes som na výsluhovom dôchodku a ďalej sa venujem analytickej práci. Milujem svoju manželku a svoju motorku. Na Slovensku pôsobím výhradne ako bloger.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 63390x
Priemerná čítanosť článkov: 3170x

Autor blogu

Kategórie