Založ si blog

Fičíme na politike ako na drogách

Slovensko po udalostiach v Rusku spozornelo. Popravde, nikdy som nevidel v slovenskom mainstreame nahustených toľko informácii o dianí v Rusku, ako aktuálne. Analytici Denníka N, Aktualít, SME a p. sa doslova predbiehajú v aktivitách – ktorý z nich prinesie lepšiu analýzu toho, čo sa v Rusku deje. Problém je, že písať realitu o Rusku si vyžaduje Rusko poznať. A naši analytici, sú v skutočnosti schopní pomýliť si aj Matriošku s doboškou. A tie „profi“ slovenské prognózy o tom, čo sa udeje zajtra… Hotové analytické nebopeklo. Samozrejme, so zárukou objektivity slovenského mainstreamu. A to všetko len preto, aby vytvorili obraz správne nasmerované ho Slovenska – veď už aj Rusko, podobne ako Slovensko sa zobudilo a žije prevratmi. A že tých panfletov je …, celé analytické seriály na pokračovanie. Ani Dostojevskij nepísal rýchlejšie…

Nepreháňam – naozaj začínam mať pocit, že pri tom súťažia. Zbytočne. Nič z toho, čo by chceli za nátlakovými akciami liberálnej časti sveta, protestami a celkovo kauzou Navalnyj vidieť, sa tak skoro v Rusku neuskutoční. Píšem samozrejme o štátnom prevrate akéhokoľvek liberálnejšieho typu, pri ktorom by Rusko ovládli liberálne orientované skupiny. O tom sa našim cteným analytikom, môže iba snívať. Skôr totiž zostarnú a ich vnukom narastú brady, ako sa Rusko „dopracuje“ k takejto premene. Netvrdím, že sa to raz nestane – že Rusko súčasný režim časom nevymení za iný, ale rozhodne nie dnes. A, určite nie, ani zajtra …

Netreba analyzovať úplne nič – niet čo analyzovať a už vôbec nie tak, aby bolo pri tom nutné konšpirovať. Zločinca Navalnyeho odsúdia na veľa rokov a skončí v base, kde ho nakoniec Rusi s niekým zo Západu „vykšeftujú“ za iného, pravdepodobne väzňeného Rusa niekde v cudzine, ako to urobili v minulosti už asi tisíckrát. Naposledy, čo si pamätám, tak s vrahyňou Savčenkovou. Teda, pokiaľ bude o Navalnyeho stále záujem a politická objednávka Západu – vyvinúť ďalší tlak proti Rusku bude stále v kurze. Lebo, ak nie, tak Navaľnyj bude hniť v ruskej base, ako dlhý čas hnila v ukrajinskej base Savčenková. A nie je treba ani pračudesne pri analýzach konotovať. Ani pritom naivne klamať slovenskú verejnosť. Stačí svetu ukázať, čo sa v čase protestov v Rusku dialo naozaj. A kde inde sa to dá lepšie zistiť, ako u samotného obyvateľstva. Samozrejme u toho zvyšku, ktoré sa do protestov nezapojilo. Tak poďme na to! Pozrime sa, ako žila jedna časť Rusov počas včerajších protestov. A kedže je zima a Rusi lyžovačku milujú, tak sa pozrieme medzi ruských lyžiarov.

Takto sa zabávala počas protestov Ruska, Irina, ktorá si bola zalyžovať neďaleko ruského mesta Soči, v jednom z lyžiarskych stredísk.

Mimochodom, ak ste tam boli, tak asi viete, že v okolí Soči je spolu 150 km lyžiarskych svahov a 58 vlekov. Tým z vás, ktorí uvažujete o lyžovačke, a v Rusku ste ešte lyžovať neboli, odporúčam vziať si štipec na ústa. Ja som bol v oblasti Soči lyžovať minulý rok po prvý raz, a ústa som mal otvorené ako teliatko a sánku spadnutú viac, ako keď som prvý krát lyžoval v švajčiarskom San Moric, či americkom Aspene. Bola to čistá ruská rozprávka a cítil som sa tam, ako v najvyššej etáži lyžiarskeho neba – vo všetkých ohľadoch. Ale, to je samozrejme vec názoru – nastavenia priorít vlastných kritérií a možno so mnou nebudete súhlasiť.

Zaujímavo prežila údajný prevrat v Rusku aj iná, ruská žienka. No, rozhodne nie domáca… Nielen Ruská poľana – najluxusnejšie ruské lyžiarske stredisko je nádherná, ale aj nahé ruské lyžiarky. Nakoniec, pozrite sa sami.

A takto to vyzerá cez zimu (aj cez leto samozrejme) v Soči na letisku. Denne. A podľa live kamier, ktoré som si aktuálne pozeral cez protesty, bol stav počas „ruského prevratu“, ktorý naznačujú slovenskí analytici podobný. A to majú v Rusku (vraj) Kovid!

Ale, to by nebolo Rusko Ruskom, keby sa tam nedialo niečo nezvyčajné. Niečo, čo stojí naozaj za pozornosť a je krajšie, ako všetky štátne prevraty sveta. Niečo, čo vo svete len tak hocikde neuvidíte – zasnežené palmy.

Opakujem to čitateľom dookola – Slováci na vzruchoch – politike a protestoch fičia ako na kokaíne. Ale, v normálnom svete Slovanov sa v krásnu, januárovú sobotu – cez víkend lyžuje priatelia. Verte mi.

P.S.: Nevaž se, odvaž se …

Reálny svet zomiera. Cenzúra je zadarmo

23.02.2021

To, čo sa vo svete deje nie je evolúcia. A nie je to ani revolúcia. Niekto nám iba ukradol náš reálny svet a zamenil ho za virtuálny. Dnes som s nemým úžasom zistil, že existuje niečo, čo sme nazvali kyberkultúra. Je to akási virtuálna internetová kultúra, ktorá vzniká z používania počítačových sietí na komunikáciu , zábavu a elektronický trh. Je to kultúra [...]

Matovič: Ruská vakcína je najlepšia! Remišová: Ruskú vakcínu Slovákom nedovolím! Sulík: Západné vakcíny menia DNA!

22.02.2021

Igora Matoviča aktuálne, takmer propagandisticky citujú všetky dôležité ruské médiá. Iste, nahral im na smeč keď vyhlásil, že v EÚ sa odohráva geopolitický boj, v ktorom ruská vakcína Sputnik V ťahá za kratší koniec. Pravda je taká, že ruská vakcína mala byť na Slovensku už dávno a bez politického marketingu. Dôvody sú prosté: Angličania si vakcínou Astra [...]

Везде хорошее, в мире лучшее!

12.02.2021

Všade dobre, doma najlepšie! Každý Slovák žijúci v zahraničí by mal povinne, aspoň raz začas napísať cestopis a podeliť sa s vami o skúsenosti, preto mi dovoľte, aby som tak urobil v tomto blogu. Môj problém je, že nie som moc typ, ktorý rád pózuje svojmu mobilu a kdesi na pláži vyceruje zuby do kamery a písať o jedle, sa mi zdá strata času. Nechcem zaostávať za [...]

pocasie-26-2-2021

Po dvadsiatkach sa počas víkendu zozimí

26.02.2021 00:00

Teploty na Slovensku stúpli aj nad dvadsať stupňov Celzia, ale nerátajte, že víkend bude takto teplý. Kam spadnú teploty?

Igor Matovič, Boris Kollár, Richard Sulík

Vypne vláda Slovensko? Možno už budúci týždeň príde drsný lockdown

26.02.2021 00:00

Uzavretie krajiny, aj časti priemyselných podnikov. Vojaci a policajti v uliciach. Zatvorené školy. Aj tak môže čoskoro vyzerať Slovensko.

Alexandr Lukašenko

EÚ o rok predĺžila sankcie voči Lukašenkovi a predstaviteľom jeho režimu

25.02.2021 22:51

EÚ uvažuje o rozšírení sankcií na ďalších bieloruských predstaviteľov.

Virus Outbreak Mexico

EMA: Nemôžeme Rusko prinútiť, aby nám poslalo dáta k Sputniku

25.02.2021 22:30

Hmm... Takto znela odpoveď Hansa-Georga Eichlera, vedúceho lekárskeho poradcu EMA, či by sa dal zaočkovať vakcínou, ktorú jeho organizácia neschválila.

tonybelohorec

Mám 50 rokov, narodil som sa v Košiciach, ako dvadsať ročný odišiel s rodičmi žiť do US. Študoval som na AMU, neskôr tiež postgraduálne v Mexico City. Môj job: tridsať rokov psycho-analytickej práce v štátnom prostredí. Dnes som na výsluhovom dôchodku a ďalej sa venujem analytickej práci. Milujem svoju manželku a svoju motorku. Na Slovensku pôsobím výhradne ako bloger.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 63388x
Priemerná čítanosť článkov: 3169x

Autor blogu

Kategórie