Založ si blog

Blogeri Pravdy, zaslúžite si metál !

Existuje niečo, čo na blogovisku Pravdy nikto nerobí. Nik sa nevyjadruje ku kolegom – blogerom. Je to chyba. Píše tu svoje názory veľa skvelých ľudí. A nikto ich neoceňuje. Považujem to za závažný spoločenský prešľap.

Priznám sa, som často unesený sociálnosťou, ktorú na blogovisku pravdy čítavam. Píše sem svoje názory veľa skvelých autorov a už na prvý pohľad je analyzovateľný fakt, že majoritu týchto ľudí k tomu vedie silný patriotizmus, spojený so sociálnym cítením. Popravde, moc nerozumiem, prečo týchto skvelých ľudí, nikto neoceňuje. Prečo nerobíme z takéhoto oceňovania udalosť, minimálne raz do roka. Vyhodnocovanie kvality a predávanie cien najlepším autorom je predsa neodmysliteľná súčasť blogerstva. Bloger robí svoju prácu aj v záujme spoločnosti. Ja naozaj presne nechápem, prečo sociálne orientovaná slovenská spoločnosť, nemá záujem oceňovať svojich blogerov. Ak by som takéto ponímanie veci mal k niečomu prirovnať, tak je to neváženie si národného bohatstva a minimálne nedomyslené, ak nie, rovno hlúpe narábanie s národným zlatom v jeho písomnej podobe. Ja nechcem špeciálne menovať jednotlivcov, nepríde mi z mojej pozície správne nikoho označovať, ale, jednu vec napísať môžem: podstatou sociálne orientovaného autorstva je spájať podobne mysliace komunity. A blogovisko pravdy sa len tak hemží autormi, ktorí empatickejšiu časť spoločnosti spájajú.

Liberálna časť svetovej spoločnosti, často nesprávne nazývaná aj ako demokrati rozdáva množstvo svojich ocenení v oblasti autorstva. Aj na Slovensku je tomu tak. Nebudem ich menovať, všetci vieme, o ktoré ide. Na sociálne orientovanej strane spoločenského spektra, akoby sa na to zabúdalo. Nechcem strieľať od pása a analyzovať prečo tomu tak je. Ale, ak je to následok nedostatku financií, potom ma to zaráža ešte viac. Investície sú v zásade iba o prioritách a pokiaľ sociálne orientovaná časť slovenskej spoločnosti nepovažuje za prioritné oceňovať verejné úsilia sociálne mysliacich ľudí, tak potom sa netreba čudovať, že sa Slovensko bortí s problémom radikalizujúceho sa liberalizmu.

Ďalšia vec je výchova novej generácie autorov. Je nesmierne dôležitá a na rovinu, ja som zo súčasného stavu zhrozený. Slovensko za posledných tridsať rokov túto sociálnu dôležitosť úplne vytesnilo. Vsádzanie na mladé, novo-vychované kádre je najlepšia stratégia obnovy v nebezpečnej dobe – v čase, kedy sa spoločnosť radikálne prepolarizováva. A opačnosu stranou spektra nevyrovnávaná zmena polarity, je na Slovensku viditeľná už veľmi dlho. Je posledná šanca vyzdvihnúť mladé a perspektívne kádre. A tie by mali začať svoju spoločenskú dráhu práve ako autori. Inak budú časom udusené liberálnou burinou, ktorá sa dnes vyvíja do podoby, že radikálne zaujala – podporou vraždenia. Takýto status predsa napísal pred časom adolescentný, radikálne sa liberalizujúci študent z jednej z liberálmi ovládaných škôl. Otriaslo to vtedy Slovenskom. No, časť spoločnosti to nepriamo hájila. Inu, je na čase oceniť patriotov a sociálne zmýšľajúcich autorov na strane života. Najmä tých s dlhodobejšími zásluhami.

Sociálny patriotizmus považujem v súčasnosti za najlepšiu protiváhu liberálnych zvráteností. Slovenské vlastenectvo v podobe hnedého nacionalizmu zlyhalo. Radikalizovalo sa do nešikovnej podoby a stalo výťahom do politiky hlavne pre radikálnych liberálov, ktorí ho v spoločnosti cez soc. siete napádajú, čim sa spoločensky úspešne popularizujú.

Nepodceňujme spoločenské vyzdvihovanie sociálne mysliacich ľudí. Na Slovensku sa oceňovanie zneužíva na liberalizáciu. Stalo sa jedným zo spôsobov nastolovania liberálnych spoločenských smerov. Po poslednom, spoločensky nevyváženom udeľovaní štátnych vyznamenaní prezidenta A. Kisku, to je nepochybné.

P.S. Trošku humoru na záver: Ak nezačnete na Slovensku oceňovať za spoločenské výkony sociálne zmýšľajúcich patriotov a sociálne mysliacich ľudí, tak sa časom udeje to, že za najlepší herecký výkon začnú byť oceňovaní politici. Prvá adeptka na ocenenie by bez pochyby bola ministerka Kolíková za jej herecký výkon v sitkome Pumpa.

Reálny svet zomiera. Cenzúra je zadarmo

23.02.2021

To, čo sa vo svete deje nie je evolúcia. A nie je to ani revolúcia. Niekto nám iba ukradol náš reálny svet a zamenil ho za virtuálny. Dnes som s nemým úžasom zistil, že existuje niečo, čo sme nazvali kyberkultúra. Je to akási virtuálna internetová kultúra, ktorá vzniká z používania počítačových sietí na komunikáciu , zábavu a elektronický trh. Je to kultúra [...]

Matovič: Ruská vakcína je najlepšia! Remišová: Ruskú vakcínu Slovákom nedovolím! Sulík: Západné vakcíny menia DNA!

22.02.2021

Igora Matoviča aktuálne, takmer propagandisticky citujú všetky dôležité ruské médiá. Iste, nahral im na smeč keď vyhlásil, že v EÚ sa odohráva geopolitický boj, v ktorom ruská vakcína Sputnik V ťahá za kratší koniec. Pravda je taká, že ruská vakcína mala byť na Slovensku už dávno a bez politického marketingu. Dôvody sú prosté: Angličania si vakcínou Astra [...]

Везде хорошее, в мире лучшее!

12.02.2021

Všade dobre, doma najlepšie! Každý Slovák žijúci v zahraničí by mal povinne, aspoň raz začas napísať cestopis a podeliť sa s vami o skúsenosti, preto mi dovoľte, aby som tak urobil v tomto blogu. Môj problém je, že nie som moc typ, ktorý rád pózuje svojmu mobilu a kdesi na pláži vyceruje zuby do kamery a písať o jedle, sa mi zdá strata času. Nechcem zaostávať za [...]

pocasie-26-2-2021

Po dvadsiatkach sa počas víkendu zozimí

26.02.2021 00:00

Teploty na Slovensku stúpli aj nad dvadsať stupňov Celzia, ale nerátajte, že víkend bude takto teplý. Kam spadnú teploty?

Igor Matovič, Boris Kollár, Richard Sulík

Vypne vláda Slovensko? Možno už budúci týždeň príde drsný lockdown

26.02.2021 00:00

Uzavretie krajiny, aj časti priemyselných podnikov. Vojaci a policajti v uliciach. Zatvorené školy. Aj tak môže čoskoro vyzerať Slovensko.

Alexandr Lukašenko

EÚ o rok predĺžila sankcie voči Lukašenkovi a predstaviteľom jeho režimu

25.02.2021 22:51

EÚ uvažuje o rozšírení sankcií na ďalších bieloruských predstaviteľov.

Virus Outbreak Mexico

EMA: Nemôžeme Rusko prinútiť, aby nám poslalo dáta k Sputniku

25.02.2021 22:30

Hmm... Takto znela odpoveď Hansa-Georga Eichlera, vedúceho lekárskeho poradcu EMA, či by sa dal zaočkovať vakcínou, ktorú jeho organizácia neschválila.

tonybelohorec

Mám 50 rokov, narodil som sa v Košiciach, ako dvadsať ročný odišiel s rodičmi žiť do US. Študoval som na AMU, neskôr tiež postgraduálne v Mexico City. Môj job: tridsať rokov psycho-analytickej práce v štátnom prostredí. Dnes som na výsluhovom dôchodku a ďalej sa venujem analytickej práci. Milujem svoju manželku a svoju motorku. Na Slovensku pôsobím výhradne ako bloger.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 63396x
Priemerná čítanosť článkov: 3170x

Autor blogu

Kategórie